Teknolojinin hüküm sürdüğü kişisel blog

Yeni tema ve öncesi

Hacklendik ey halkım unutma bizi!
Hacklendik ey halkım unutma bizi!

Son yazımdan beri yaklaşık 3 ay geçmiş. Normalde de çok yazan biri değilim ama genelde her ay bir yazı çıkarmak gibi bir alışkanlığım olmuştu. Peki ne oldu da bu alışkanlık bozuldu? Hacklendim! Hemde 2 kere! Biri Hindistan ufak bir hacker grubu, diğeri de PKK sempatizanı bir grup tarafından iki kez hacklendim. Allahtan düzenli olarak yedek alan biriyim fazla bir kayba yol açmadı. Hacklenmemin sebebi temamda (eski temam desem daha doğru olur) var olan ufak bir açıktı. Benim de epeydir temayı değiştirmek gibi bir düşüncem vardı zaten, bu olaylar da üst üste gelince dedim ki madem öyle en baştan el atalım şu tema işine.

Tasarımıydı, kodlamasıydı, logoydu derken yaklaşık bir buçuk ayımı aldı. Tabii bu bir buçuk ay içerisinde sadece bu olayla meşgul değildim. Arkadaşım Ozan Özkan’ın kurduğu fragturk.com‘da editörlük yapmaya başladım. Sıfırdan kurulan bir site olunca ve 2 hafta öncesine kadar sadece 3 editörle siteyi ayağa kaldırmaya çalışınca bayağı yoğun bir dönem oldu benim için. Biraz da benim mükemmeliyetliğimden sanırım, tasarım aşaması uzadıkça uzadı. Bu arada logoda ve genel tasarımda fikirler veren Emre Şahinkaya’ya da teşekkür!

Bu arada temada eksik gedik bir şeyler görürseniz iletişim formundan veya bu yazının altına yorum yaparak haber verin ki düzelteyim.

Neyse çok zaman geçti yazacaklar birikti yavaştan döktürelim bakalım 😀

Etiketler:

Paylaş:

Utku Sakallıoğlu, 1990 yılının bir Mayıs günü Giresun’da hayata geldi. Doğumu esnasında ilk dakikalarda beynine yeterli oksijen gitmemesi nedeniyle Beyin Felci olarak da bilinen Cerebral Palsy‘li olarak hayata tutunmuştur.  >>

Buralardayım
Kategoriler

2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir