Kim bu?

Utku Sakallıoğlu, 1990 yılının bir Mayıs günü Giresun’da hayata geldi. Doğumu esnasında ilk dakikalarda beynine yeterli oksijen gitmemesi nedeniyle Beyin Felci olarak da bilinen Cerebral Palsy‘li olarak hayata tutunmuştur.

İlköğretim ve liseyi hâlen yaşamakta olduğu Ankara’nın güzide semti Eryaman’da bitirmiştir. Türkiye’de uzaktan eğitim programları bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı Ön Lisans programından mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında işe başlamıştır. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde Sosyoloji lisans programından mezun olmuştur.

Çocukluğundan beri meraklı olduğu teknoloji, bilgisayar ve bilişim alanında her konuya az buçuk burnunu sokmuşluğu vardır. Merak etme, araştırma ve sorgulama doğal reflekslerindendir. 2010 yılında açtığı bu blog ve başka pek çok platformda çeşitli konularda blog ve makalele ve yazıları yayınlanmıştır. Hâlâ kendisini teknoloji alanında (ve diğer tüm alanlarda) kara cahil olarak nitelemekte ve her gün bu cahilliğini telafi etmek için elinden geleni yapmaktadır.