Teknolojinin hüküm sürdüğü kişisel blog

Kim bu Utku Sakallıoğlu?

kim-bu-utku-sakallioglu

Kim bu Utku Sakallıoğlu?

Utku Sakallıoğlu, 1990 yılının bir Mayıs günü Giresun’da hayata geldi. Doğumu esnasında beynine yeterli oksijen gitmemesi nedeniyle Beyin Felci olarak da bilinen Cerebral Palsy‘li olarak hayata tutundu.

İlköğretim ve liseyi hâlen yaşamakta olduğu Ankara’nın güzide semti Eryaman’da bitirdi. Türkiye’de uzaktan eğitim programları bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı Ön Lisans programından mezun oldu. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda işe başladı. 2020’de Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde Sosyoloji Lisans programından mezun oldu. Hemen akabinde Hacettepe Üniversitesi’nde Bilişim Hukuku Tezsiz Yüksek Lisans programına başladı ve 2022’de mezun oldu.

2015-2018 arasında Ateizm Derneği’nde önce gönüllü olarak Sosyal Medya Komisyonu’nda, daha sonra dernek yönetiminde görev aldı. Ekim 2018’de dernekten ayrılmıştır. 2017 Nisan’ından beri kripto para alım/satımı yapmaktadır. Amatör olarak mizanpaj, grafik tasarım, kurgu ve web sitesi tasarımı yapmışlığı vardır.

Çocukluğundan beri meraklı olduğu teknoloji, bilgisayar ve bilişim alanında her konuya az buçuk burnunu sokmuşluğu vardır. Merak etme, araştırma ve sorgulama doğal reflekslerindendir. 2010 yılında açtığı bu blog ve başka pek çok platformda çeşitli konularda yazıları yayınlanmıştır. Hâlâ kendisini teknoloji alanında (ve diğer tüm alanlarda) kara cahil olarak nitelemekte ve her gün bu cahilliğini telafi etmek için elinden geleni yapmaktadır.

Utku Sakallıoğlu, 1990 yılının bir Mayıs günü Giresun’da hayata geldi. Doğumu esnasında ilk dakikalarda beynine yeterli oksijen gitmemesi nedeniyle Beyin Felci olarak da bilinen Cerebral Palsy‘li olarak hayata tutunmuştur.  >>

Buralardayım
Kategoriler