Arkadaşlar merhaba bloguma hoş geldiniz!

Temmuz 2015’den bu yana atıl duran ve türlü nedenlerle bir türlü ayağa kaldıramadığım blogumu yaklaşık 2 günlük temizleme ve optimize etme operasyonundan sonra an itibariyle açmış bulunuyorum. (alkış kıyamet)

Ben yazmayalı beri hem ben değiştim hem dünya değişti hem de internet değişti. Artık bloglar yok, herkes Youtuber herkes influser! Ben dahil internet cemaatinin kadim üyeleri okumaktan çok izler hale gelmiş vaziyetteyiz artık. Sadece izler de değil dinler de olduk! Son zamanlardaki trendlere ve gelen haberlere podcastlere de nur yağmış! Çabuk, pasif, multi-tasking yaparken tüketilebilir bir yöntem olduğu için aslında fıtratında tembellik olan Homo Sapiens’in ürettiği bir şeyin bu yöne doğru evrilmesi kadar doğal bir durum da yok.

Tüketici olarak içerik tüketmek hiç bu kadar kolay olmamıştı! Tüketilecek içerik artık daha kolay, daha mobil, daha hızlı, daha çok seçenekli ve tabii çok daha fazla. Hâl böyle iken blog yazmak aptallık da olsa eski alışkanlığımı geri kazanmak, biraz üretmek istediğim için blog işine geri dönüyorum. Paslanmış, körelmiş yetenekleri biraz açmak parlatmak lazım!

Blogu ayağa geri kaldırırken tüm yazdıklarımı tekrar teker teker okuma fırsatı buldum, o zaman için aslında hiç de fena olmayan içerikler çıkarmışım. 2010’da başladığım blog yazma/içerik üretme işini 2015’e kadar neredeyse aksatmadan her ay en az bir içerik olacak şekilde istikrarlı bir şekilde devam ettirdim. Şimdiki planım da bu: Ayda en az bir içerik olmak üzere, mümkünse güncel konular hakkında bilgilerimi, düşüncelerimi, incelemelerimi paylaşmak. Biraz daha spesifik ve pek de başka yerde görmeyip okuyamayacağınız şeyler hakkında yazmak istiyorum.

Blogun tasarımını şu anda hazır basit bir tema olarak seçtim fakat pek içime sinmedi. En kısa sürede ya paraya kıyıp güzel bir tema edineceğim veya kolları sıvayıp kendim bir tema tasarlayacağım.

Hadi başlayalım o zaman! Hello world again!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir